ZAYIFLAMA AMELİYATLARINDA YABANCI HASTALAR ICIN TÜRKİYE İLK SIRADA | TARIMIN SESİ

             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    EKONOMİ    |    GIDA-TARIM-HAYVANCILIK    |    SAĞLIK    |    KÜLTÜR SANAT    |    SPOR


ZAYIFLAMA AMELİYATLARINDA YABANCI HASTALAR ICIN TÜRKİYE İLK SIRADA


TV yapımcı ve sunucusu Alex Hollywell-Rolfe tarafından hazırlanan Londra’da BBC3 de yayınlanan “Zayıflama Tedavisi -Yurt Dışında İncelme” başlıklı belgeselde Türkiye’de sağlık turizmi ve güvenilir zayıflama teknikleri konuşuldu.

 

TV yapımcı ve sunucusu Alex Hollywell-Rolfe tarafından hazırlanan Londra’da BBC3 de yayınlanan “Zayıflama Tedavisi -Yurt Dışında İncelme” başlıklı belgeselde Türkiye’de sağlık turizmi ve güvenilir zayıflama teknikleri konuşuldu. Programda yurt dışında yapılan tedavilerin avantaj ve dezavantajları konuşuldu, ve Türk avukat Burcu Holmgren den de görüş alındı. 2007 yılından bu yana London Legal International Hukuk firmasının kurucu ortağı ve yöneticisi Burcu Holmgren konuk olarak katıldığı programda Obezite Cerrahisi/Bariatrik Cerrahi yaptırmış ve bu ameliyat için Türkiye'yi tercih etmiş hastaların daha sonra bir komplikasyon yasaması halinde Türkiye yasalarına göre hangi haklara sahip olduklarını anlattı.  Ameliyatlardan sonra komplikasyon yaşayan yabancı hastaların Türkiye’de ki davalarını üstlenen başarılı avukat Burcu Holmgren, hastalara ameliyat öncesi hangi kriterlere bakmaları gerektiğini anlatıp, yasal olmayan medikal şirketler hakkında dikkatli olunması konusunda uyardı ve bilgiler verdi.

TÜRKİYE SAGLIK TURIZMINDE EN POPULER ÜLKE 

Programda ayrıca, Türkiye’nin sağlık turizmindeki başarısı ele alındı. Son yıllarda Gastrik Sleeve adıyla bilinen Mide Kelepçe ameliyatları için Avrupa ve İngiltere’den Türkiye'ye çok sayıda kişinin geldiği, güven duydukları ve uzman doktorların yer aldığı Türkiye’yi tercih ettikleri konuşuldu. Tüp mide ameliyatı başta olmak üzere bunu deneyimleyen kişilerin olumlu sonuçlar aldığının altı çizildi ancak bazı kliniklerin hızlıca randevu verip ertesi haftaya ameliyat tarihi vermesi eleştirildi, BMI adli kriteri 30 un altında olan kişilere yapılması yasak olan mide kelepçesi ameliyatının, 24 BMI ile başvurdukları 27 klinikden 6 si tarafından kabul edilmiş olması şaşkınlık yarattı. Ayrıca paket seklinde sunulan ameliyat hizmetinin iyice araştırılmadan kabul edilmesi gerektiğini vurgulayan Avukat Burcu Holmgren, hastalara kolaylık gibi görünen uçak bileti, ameliyat, doktor, ameliyat sonrası bakim, havalimanı karşılama gibi her şeyin dahil edildiği paket sağlık programlarının aslında iyi araştırılmazsa tehlikeli olabileceğini, burada önemli olanın ameliyatı yapacak doktor olduğunu, diğer yan hizmetlere odaklanılmaması gerektiğini anlattı. Bu süreçte yaşanan sıkıntıları hasta-doktor ve hastane ilişkisinde olabilecek sıkıntıları, hastaların hukuki sorunlarını birçok mesleki/tıbbi ihmal davaları takip eden ünlü avukat Burcu Holmgren Türkiye’deki hukuk sisteminin yabancı hastaları koruduğunun altını çizdi.

 

Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

tariminsesi.com | Kurumsal Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
tariminsesi.com © Copyright 2013-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA