"HAYAT BOYU ÖĞRENME KURUMLARI YILLIK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI" | TARIMIN SESİ

             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    EKONOMİ    |    GIDA-TARIM-HAYVANCILIK    |    SAĞLIK    |    KÜLTÜR SANAT    |    SPOR


"HAYAT BOYU ÖĞRENME KURUMLARI YILLIK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI"


Mersin il milli eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı yazılı açıklama şöyle:

 

"Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yıllık Değerlendirme Toplantısı" İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA başkanlığında, Suphi Öner Öğretmenevi' nde gerçekleştirildi.
       
       Hayat Boyu Öğrenme Biriminden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Mikail EREN ve ilimiz genelinde 13 ilçemizde yer alan 14 hayat boyu öğrenme kurumumuzun yöneticilerinin yer aldığı toplantıda 2022 yılında yapılan çalışmalar değerlendirilerek 2023 yılı plan ve hedefleri görüşüldü.

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, " Hayat boyu öğrenme, her yaştan ve eğitim düzeyinden vatandaşımızla buluştuğumuz, istihdam alanları yarattığımız, dışa açıldığımız bir birimdir. Mersin'de hayat boyu öğrenme ailesi olarak birçok projeyi hayata geçirdik. Öncelikle il genelinde Mersin Hayat Boyu Öğrenme Ailesi olarak kurumlarımızda yürüttüğümüz özverili çalışmalar neticesinde 2022 yılı için belirlenmiş 500.000 kursiyer sayısını 31.12.2022 itibariyle 525.000 kursiyer sayısıyla tamamladık. Aile içi iletişimi daha da güçlendirmek için 2022 yılında 47.071 ailemize ve ilimiz genelinde 748 muhtarımıza Aile Okulu Eğitimleri verdik. Aile Okulu Projesi kapsamında velilerimize yönelik farklı etkinlik ve buluşmalarımız devam ediyor. Yine bir ilki gerçekleştireceğimiz velilerimizle ve katılım sağlayacak tüm vatandaşımızla Aile Okulu Sineması buluşmasını gerçekleştireceğiz. İl genelinde 108 köy yaşam merkezi kurarak, bunların tamamında halk eğitimi kurslarımızı açtık. Köy yaşam merkezlerimiz kurslarımız sayesinde yediden yetmişe her yaştan vatandaşımıza ulaşarak, adeta köylerimizin  kalbi oldu. Tüm  halk eğitimi merkezlerimizde kursiyerlerimizle, meslektaşlarımızla yürüttüğümüz keyifli çalışmalarla Türk Sanat Müziği konserlerimizi tamamladık. Sıfır atık kütüphanelerimizi oluşturarak tüm hayat boyu öğrenme kurumlarımızda vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Binlerce kursumuzla vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Şunu bir kez daha ifade etmek isterim ki vatandaşlarımızın isteyip de bizim açamayacağımız bir kursumuz yok. Yeter ki vatandaşlarımız bizlere ulaşsınlar, talep ve önerilerini paylaşsınlar. Bu çalışmalarda emeği geçen tüm meslektaşlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Eminim ki büyük bir aile olarak bizler evlatlarımız ve tüm vatandaşlarımız için daha çok büyük işler yapacağız." dedi.

 

Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

tariminsesi.com | Kurumsal Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
tariminsesi.com © Copyright 2013-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA