ÇEVRE KİRLİLİĞİNE NEDEN OLAN FİRMANIN FAALİYETLERİ DURDURULDU VE FİRMAYA CEZA KESİLDİ… | TARIMIN SESİ

             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    EKONOMİ    |    GIDA-TARIM-HAYVANCILIK    |    SAĞLIK    |    KÜLTÜR SANAT    |    SPOR


ÇEVRE KİRLİLİĞİNE NEDEN OLAN FİRMANIN FAALİYETLERİ DURDURULDU VE FİRMAYA CEZA KESİLDİ…


MANİSA İLİ YUNUSEMRE İLÇESİ KEÇİLİKÖY OSB MAHALLESİNDE ÇEVRE KİRLİLİĞİNE NEDEN OLAN FİRMANIN FAALİYETLERİ DURDURULDU VE FİRMAYA CEZA KESİLDİ

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından, Manisa İli Yunusemre İlçesi Keçiliköy OSB Mahallesi’nde çevre kirliliğine neden olan firmanın, Çevre Kanunu’na istinaden faaliyetleri durduruldu, firmaya 3 Milyon 288 Bin Türk Lirası idari para cezası uygulandı. Söz konusu olayla ilgili 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında gerekli adli soruşturmanın yapılması için Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

 

Manisa’ya bağlı Yunuseli ilçesinde çevre kirliliğine neden olan firmaya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 3 Milyon 288 Bin Türk Lirası idari para cezası uyguladı ve firmanın faaliyetlerine son verdi. 25.06.2022 tarihli “Zehirli Gaz ve Su Kirliliği” şikâyetine bağlı olarak yaşanan çevre kirliliği nedeniyle ‘Bakanlık Denetim Personeli’ tarafından sahada incelemeler yapıldı ve söz konusu alanda kirlilik tespit edildi.

Bakanlığa bağlı Çevre Denetim Ekipleri bölgeye sevk edilirken kirliliğin kaynağını tespit etmek için  “eşleştirme analizi” yapılmak üzere 6 bölgeden toplanan numuneler Çevre Referans Laboratuvarına gönderildi.

Bakanlığa bağlı ‘Çevre Denetim Ekipleri’, yapılan detaylı incelemeler sonucunda yağmur suyu deşarjının kanalizasyon hattına karışmış olabileceği değerlendirmesinde bulundu.

Diğer kirletici kaynakları tespit etmek üzere Bakanlık Denetim Personeli, 26.06.2022 ve 27.06.2022 tarihlerinde bölgede denetimler gerçekleştirdi.

Çevre Kirliliğine Yol Açan Firmanın Lisansı İptal Edildi

Yapılan değerlendirmeler sonucunda kirliliğe neden olan firmanın lisansı iptal edilerek faaliyetlerine son verildi. ‘Bakanlık Denetim Ekipleri’nin gözetiminde bölgede temizleme çalışmaları başlatıldı.

 

Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

tariminsesi.com | Kurumsal Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
tariminsesi.com © Copyright 2013-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA