HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    EKONOMİ    |    GIDA-TARIM-HAYVANCILIK    |    SAĞLIK    |    KÜLTÜR SANAT    |    SPOR
  SEVGİ BATTI SAĞLIK OLSUN | İmge Gazetesi
   
image

Yazı Tarihi : 12.02.2021 14:00:56 | E-Mail : deniztuncay@ajanspolitik.com


Deniz Tuncay AKKAPILI
SEVGİ BATTI SAĞLIK OLSUN

… SEVGİ ‘ Battı “ SAĞLIK olsun SEÇER Başkan!..

Ne diyor sayın Cumhurbaşkanı birçok konuşmasında,  A'râf Suresi - 179 . Ayet Tefsiri’ni aktararak;

kalpleri vardır ama onlarla kavrayamazlar; gözleri vardır ama onlarla göremezler; kulakları vardır ama onlarla işitemezler. “ pek yerinde diyor, zannımca.

Lakin, ben Deniz kimseyi bu ayet ile “ zan “ altına koymam… Allah bilir. Ben “ SEVERİM “

İslam dini’miz için, “ SEVGİ DİNİ “ denir. Ki, pek yerinde, pek derindedir!..  Hz. Mevlana; “ Acılar sevgiden tatlılaşır / Bakırlar sevgiden altınlaşır / Tortular sevgiden safileşir / Dertler Sevgiden Derman olur “ Der.

Ve, Yunus; “ Ben gelmedim dava için / Benim işim Sevgi için / Dostun evi gönüllerdir / Gönüller yapmaya geldim “ diyerek, istikameti çizer insanlığa…

Kadim Anadolu kültüründe SEVGİ’ye dair binlerce mesel vardır, yürekleri yakan, yürekleri yürek yapan SEVGİ S/ÖZLERİ…  Anadolu demek SEVGİ demektir. Yoksa Türkler ANA derler miydi bu son YURTLARINA!.. Bir düşünün derim, ey Erenler!..

Ama ben bu bahse son noktayı şöyle koyayım; Allah’ın 99 isminden biri de “ EL- VEDUD” dur. Anlamı; SEVGİ DOLU, demektir.

İmdi, Sizin koca Mecliste “ Cumhurcu “ arkadaşlar, yeni yaptığınız ve İnsanlara HİZMET verecek Katlı Kavşak’a önerdiğiniz “ SEVGİ “ İsmini  oybirliği /Grup kararıyla, REDDETTİLER!..

SEVGİ Olmasın, dediler!.. Gayrı bunun adı siyaset/ politika değildir. Bu kadim ve kutsal topraklarda sanırım ilk kez  ( ve inşaAllah son olur!.. ) SEVGİ REDDEDİLMİŞTİR. Hem de Topluca/ Grup kararıyla!.. Allah’ım, sen bizi bağışla!.. Ya da… Layığımız neyse bahşeyle!.. Amin.

… Sayın Seçer BAŞKAN, üzüldünüz, üzüldük, üzdük SEVGİ’yi! Sevgiliyi DE!… Ama size naçizane önerimdir. Gelin bu katlı kavşağın adını; SAĞLIK EMEKÇİLERİ “ koyalım. Kutsal Sevgi ile işlerini yapan ve bu uğurda ölen, kalan, şehit olan tüm SAĞLIK EMEKÇİLERİ adına bir timsal olsun!.. Bir saygı ve vefa olsun. Zaten değil mi ki, tüm yollar SEVGİ’ye çıkar bizde, sizde, tüm alemde!. “Ne varsa alemde AŞK imiş “ der, şair Fuzuli. Gayrısı “ Fuzuli” işler…

… Yazarken aklım, belleğim nice çağrışımlara gark oluyor, SEVGİ’ye dair. Binlerce kitap okudum, şiirler, Romanlar, Denemeler, edebi metinler … Kitaplığımda dururlar. Kutsal kitapları okudum. Ve Binlerce insanlık acısına tanıklık ettim böylece. Ve hepsinde, tüm onmaz yaraları saran, onaran SEVGİ idi. Şükür. Hani siz Meclistekilere sitem ettiniz ya, sizin önerinizi reddettiler, diye. Keşke sadece sizin önerinizi reddetmiş olmakla kalsaydılar!.. Ben SEVGİ olsam, SEVGİLİ olsam – Haşa – zinhar bağışlamazdım SEVGİ’yi reddeden “ onları !.. “  Allah kimseyi SEVGİ’siz bırakmasın. Hani her şeyin başı “ SAĞLIK “ diyoruz ya. Hem doğru hem eksik; Her şeyin başı SEVGİ DOLU SAĞLIK’TIR. Sevgisiz sağlık olur mu hiç?.. Örneğin, SAĞLIK EMEKÇİLERİ tüm insanlığa şifa dağıtırken, yaptıkları işi, ettikleri yemini, baktıkları İNSANI, hayvanı, Canı  sevmiyor olsalardı, SAĞLIK dağıtabilirler miydi?.. DEMEK Kİ, SAĞLIĞIN DA BAŞI: SEVGİ!..

Sizi ve Meclisinizi selamlayarak, yürekten gelen önerimi ısrarla yinelemek isterim ( bir insanlık borcunu az da olsa ödermişiz gibi … ) : Yeni hizmete açtığınız Katlı kavşağın adı “ SAĞLIK EMEKÇİLERİ “ olsun. Hem böylelikle Cumhurcu arkadaşların değil ama, SEVGİ’nin gönlü de Şad olur belki. Ayrıca sizin de gönlünüz olur ( onarılır! ) diye düşünüyorum. Çünkü, en büyük ve en mutlak emri: Öldürmeyeceksin olan dinimizin ( tüm semavi/ Hak dinlerin ) de emrini yerine getirmek, İNSANI YAŞATMAK için; AŞKLA/ SEVGİYLE didinen, bu uğurda nice CANLAR veren SAĞLIK EMEKÇİLERİ’mize bu vefayı göstererek, tüm yolların SEVGİ’YE ÇIKMIŞ olduğunu, olması gerektiğini hep birlikte  imlemiş oluruz!..

… Bu da MECLİS’TE REDDEDİLİRSE Mİ?.. Olabilir (mi) ?!

Ne değişir!.. Ne SEVGİ “ SEVGİLİĞİNDEN “ Ne de SAĞLIK EMEKÇİLERİ “ EMEKLERİNİN VE GÖREVLERİNİN “ SEVGİ DOLU DEĞERİNDEN bir şey kaybetmiş olurlar!...  

Atilla İlhan’ın bir şiirinden şu iki dizeyi tüm dostlara ısmarlayıp öyle çekileyim huzurdan: “ “ İNSAN BIRAKMAZ SEVDİĞİNİ, SEVMEK İNSANI BIRAKIR “

SEVGİ VE Saygılarımla

DENİZ Tuncay AKKAPILI

 

  
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
  YORUMLAR
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz          :

Güvenlik Kodu     : Güvenlik Kodu
Kod                        :

 

   
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER


 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

tariminsesi.com | Kurumsal Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
tariminsesi.com © Copyright 2013-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA