ANASAYFA   HABER ARŞİVİ   TARIMSAL HABER   BİTKİSEL ÜRETİM   GIDA   HAYVANSAL ÜRETİM   TEKNOLOJİ   EKONOMİ   ETKİNLİKLER
 
Çanakkale’li Üreticilerden İspanya’ya inceleme gezisi | TARIMIN SESİ
 
Çanakkale’li Üreticilerden İspanya’ya inceleme gezisi

Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Çanakkaleli küçükbaş hayvan yetiştiricileri için İspanya’ya çiftçi inceleme gezisi düzenledi.

 

Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Çanakkaleli küçükbaş hayvan yetiştiricileri için İspanya'ya çiftçi inceleme gezisi düzenledi. 
 

Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen “Kaliteli Süt Çanakkale’den Geçer” projesi kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Daha kaliteli ve güvenilir süt elde etmenin amaçlandığı proje kapsamında Çanakkaleli çiftçiler, Avrupa standartlarını yerinde görebilmek için İspanya’ya gitti.

Çanakkale İl Müdürlüğü, Onsekizmart Üniversitesi, Çanakkale Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından ortaklaşa düzenlenen geziye toplam 11 çiftçi katıldı.

5 gün süren İspanya gezisi kapsamında; suni tohumlama, kayıt tutma, süt kalitesi gibi konularda çiftçilere bilgiler verildi.

Yetiştiriciler İspanya ziyaretiyle, oradaki küçükbaş hayvancılık işletmeleri ile ülkemizdeki işletmeler arasında benzerlik ve farklılıkları gözlemleme fırsatı buldular.


 

 

 
ANASAYFA    |    İLETİŞİM    |    KÜNYE   |    SIK KULLANILANLARA EKLE    |    GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
tariminsesi.com © Copyright 2013-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA