ANASAYFA   HABER ARŞİVİ   TARIMSAL HABER   BİTKİSEL ÜRETİM   GIDA   HAYVANSAL ÜRETİM   TEKNOLOJİ   EKONOMİ   ETKİNLİKLER
 
RUSYA İLE İLİŞKİLER MİLİMETRİK..! | TARIMIN SESİ
 
RUSYA İLE İLİŞKİLER MİLİMETRİK..!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Rusya’ya ihracat için gönderilen zirai mallarla ilgili olarak, ’’Bizim aldığımız bilgiler 160 tonluk malın geri geldiği yönünde. Bunların bir kısmının alternatif pazarlara gönderildiği şeklinde bilgiler var’’ dedi.

Akdeniz ihracatçılar Birliği Yönetim Kurulu üyelerini, Bakanlığın toplantı salonunda kabul eden Çelik, Sayın Başbakanımızla bu konularla ilgili görüşme imkanımız oldu. Türkiye, Rusya ilişkilerini milimetrik olarak takip ediyor. Kimse endişeli olmasın. Ama umuyoruz ki, dostane ilişkilerimize tekrar dönülür" dedi.

Çelik, bir soru üzerine; "1 Ocak sonrası için Rusya'nın sıraladığı ürünlerin toplam değerinin yansıması yıllık bazda 764 milyon dolar tutarında bir rakam oluşturuyor. Zaten toplam yaş meyve sebze ihracatımız 1 milyar 270 milyon dolar" diye konuştu.

Bakan Çelik ayrıca, Tuzla'da ele geçirilen kaçak et ile ilgili bir soru üzerine de bakanlık olarak bu konu ile ilgili açıklama yapılacağını bildirdi.


 

 

 
ANASAYFA    |    İLETİŞİM    |    KÜNYE   |    SIK KULLANILANLARA EKLE    |    GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
tariminsesi.com © Copyright 2013-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA