ANASAYFA   HABER ARŞİVİ   TARIMSAL HABER   BİTKİSEL ÜRETİM   GIDA   HAYVANSAL ÜRETİM   TEKNOLOJİ   EKONOMİ   ETKİNLİKLER
 
YER ÇİLEĞİNİN DE SAHTESİNİ YAPTILAR... | TARIMIN SESİ
 
YER ÇİLEĞİNİN DE SAHTESİNİ YAPTILAR...

İzmir’de, Karşıyaka Belediyesi zabıta ekipleri, Bostanlı Pazaryeri’ndeki 5 tezgahta ’yer çileği’ etiketiyle, ’çeri domates kurusu’ satıldığını tespit etti.


Vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendiren Karşıyaka Belediyesi zabıta ekipleri, Bostanlı Pazaryeri'nde; kilosu 18 ile 20 liraya, 'yer çileği' yerine çeri domatesi kurusu satıldığı ihbarını aldı. Ürünün satıldığı 5 tezgahta yapılan incelemeler sonunda; domateslerin önce kurutulduğu daha sonra ise yoğun şekerle tatlandırılarak satışa sunulduğu saptandı.

Tespitlerin ardından yetkili birimlere haber verildi ve ürünlerin satışı durduruldu. Tezgah sahipleri ve toptan ürün sağlayıcılar hakkında yasal işlem başlatıldı. Pazaryeri denetimlerinin sıklaşacağı ve süreklilik sağlanarak, insan sağlığının güvence altına alınacağı belirtildi.

KAYNAK:http://www.dunyabulteni.net/haberler/341840/yer-cileginin-de-sahtesini-yaptilar


 

 

 
ANASAYFA    |    İLETİŞİM    |    KÜNYE   |    SIK KULLANILANLARA EKLE    |    GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
tariminsesi.com © Copyright 2013-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA