“Değişime ayak uydurmamız gerekiyor” | TARIMIN SESİ

             HABER ARŞİVİ    |    TARIM    |    HAYVANCILIK    |    GIDA    |    GÜNCEL    |    SAĞLIK    |    EKONOMİ    |    WEB TV


“Değişime ayak uydurmamız gerekiyor”


Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilen 35 Servis Görevlisi için “Aday Personel Alıştırma Eğitimi” düzenlendi.

 

Tarım Kredi Merkez Birliği Genel Müdürlüğü hizmet binasında düzenlenen eğitim programının açılışına, Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz, Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Eyüp Doğan, İnsan kaynakları Müdürü Muhammed Fatih Arslan ve Eğitim Müdürü Emre Murat Odacıoğlu katıldı.

Eğitimin başlangıç gününde aday personele hitap eden Genel Müdür Poyraz, Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin, ülke ekonomisinin, Türk tarımının tam kalbinde yer alan bir kurum olduğunu söyledi.

Tarım Kredinin, temelleri 1863 yılında Memleket Sandıklarıyla atılan, yardımlaşma ve dayanışma esaslı bir organizasyon olduğunu belirten Poyraz, “Cumhuriyet döneminde Türkiye’de üretimle ilgili olarak, gıda arz güvenliği ile ilgili olarak bir yapı oluşturalım denilmiş. Bu yapı hem üreticiyle tüketici arasında köprü vazifesi görsün, hem üretim planlamasına destek olsun. Ürün odaklı bir yapılanma oluşmuş. Baktığınız zaman fındıkla ilgili Fiskobirlik, çay için Çaykur, pancar için Pankobirlik, ayçiçeğiyle ilgili Trakyabirlik, zeytinle ilgili Tariş var. Ama bunların hepsi Kooperatifler Kanunu çerçevesinde kurulurken, ‘kooperatif yapılanmasının ürün bazlı olması yetmez’ düşüncesiyle ‘tarımsal üretimin finansmanı başta olmak üzere tüm yapıyı kapsayacak bir yapı oluşturalım ve bunun kendine özel bir kanunu olsun’ denilerek Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri kurulmuş. Tarım Kredi Kooperatifleri bugün, 1 Merkez Birliği, 17 Bölge Birliği, 1.620 Kooperatif ve 195 hizmet bürosu ile ülke Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesidir” dedi.

“Değişime ayak uydurmamız gerekiyor”

Tarım Kredinin bir buçuk asırlık tecrübesiyle ülke tarımının en büyük destekçilerinden biri olduğunu kaydeden Poyraz şunları söyledi;

“Tarımsal girdi temininde hali hazırda güçlü bir ağımız var. Ancak zaman değişiyor, ülke değişiyor, insanlar değişiyor, beklentiler değişiyor, hepsinin ötesinde ihtiyaçlar değişiyor. Değişimin olduğu yerde de Tarım Kredi olarak bu gündemden uzak kalmamız düşünülemez. Bizim de bu değişime ayak uydurmamız gerekiyor. İhtiyaçlar, toplumsal beklentiler değişirken siz mevcut statünüzde kalırsanız bu ihtiyaçlara cevap veremez hale gelirseniz, ister istemez sistem sizi dışarı atar. Bizim, ihtiyaçlara cevap verebilecek bir yapı oluşturmamız gerekiyor. Değişimden bahsediyorsak, bizim bunu yapabilecek kadrolarla bu işe girişmemiz lazım.

Son yıllarda pazarlama başta olmak üzere başlattığımız yenilenmeyi tüm yapıya uygun olarak genişletmek istiyoruz. Pazarlama örneğinden hareketle daha önceleri yıllık 300-400 milyon lira olan ürün alımını biz geçtiğimiz yıl 2,4 milyar TL olarak gerçekleştirdik. Önümüzdeki sene hedefimiz 3,7 milyar TL. 4 yıllık bir zaman diliminde neredeyse 10 katı gelişim kaydettik. Dolayısıyla bu sistemi hızlı bir şekilde çağa uygun hale getirmemiz gerekiyor. Bu anlamda sizden beklentimiz bu dönüşüme öncülük etmeniz.”

Konuşmanın ardından göreve yeni başlayan 35 Servis Görevlisi için aday personel eğitimi düzenlendi. Eğitim boyunca göreve yeni başlayan personele, krediler, muhasebe, hukuk, sigorta, vergi uygulamaları, tedarik ve pazarlama ve kooperatifçilik konularında eğitim verildi.

 

 

Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   


  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

tariminsesi.com | Kurumsal Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
tariminsesi.com © Copyright 2013-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA