Tarım Kredi gübre satışlarında rekor seviyeye ulaştı | TARIMIN SESİ

             HABER ARŞİVİ    |    TARIM    |    HAYVANCILIK    |    GIDA    |    GÜNCEL    |    SAĞLIK    |    EKONOMİ    |    WEB TV


Tarım Kredi gübre satışlarında rekor seviyeye ulaştı


Tarımsal üretimde kullanılan temel girdiler arasında en önemli girdi olan kimyevi gübre tedarikinde önemli rol üstlenen Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, iştiraki GÜBRETAŞ ile gerçekleştirdiği çalışmalarla üreticilerin tercih sebebi oldu.

 

Tarım Kredinin gübre satış miktarı bu zamana kadarki en yüksek seviyesine ulaşarak 2020 yılında 1 milyon 458 bin tona çıktı.

Tarım Kredi Kooperatifleri, pandemi sürecinin getirdiği tüm olumsuzluklara rağmen, çiftçilerin girdi ihtiyaçlarını en uygun şartlarda ve zamanında karşılamayı sürdürüyor. Başta gübre olmak üzere çiftçilerimizin tüm tarımsal girdilerini temin eden ve çalışmalarını ara vermeden 1.620 kooperatifiyle sürdüren Tarım Kredi, çiftçinin de güven kapısı oldu.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin 2019 yılında 1 milyon 250 bin ton olan kimyevi gübre satışları, pandemi şartlarının en ağır hissedildiği 2020 yılında yüzde 16 artışla 1 milyon 458 bin tona ulaştı.

Tarım Kredi çiftçinin hep yanında oldu

Dünyada ve ülke genelinde 2020 yılında görülen ve etkisi halen devam eden pandemi sürecinde Tarım Kredi Kooperatifleri, çiftçilerimizin üretime devam etmesi, tedarik zincirinin aksamasının önlenmesi, tarımsal üretimin devamlılığının sağlanması amacıyla üreticiden son tüketiciye kadar piyasada aktif rol alarak hem üreticilerimizin hem de nihai tüketicilerin yanında oldu ve çiftçinin ihtiyaçlarını karşılamaya devam etti.

Üretimde kullanılan temel tarımsal girdiler arasında en önemli girdi olan kimyevi gübre tedarikinde önemli rol üstlenen ve piyasa fiyatlarını regüle eden Tarım Kredi, hizmeti çiftçinin ayağına götürerek ihtiyaçlarını zamanında karşıladı. İştiraki GÜBRETAŞ ile gerçekleştirdiği projelerle üreticilerin yetiştirdikleri ürün desenine ve toprak yapısına uygun gübre uygulamalarında verim artışı sağlayan Tarım Kredi, üreticilerin tercih sebebi oldu.

Pandemiye rağmen kimyevi gübre satışları arttı

Üreticinin tercihi Tarım Kredi Kooperatiflerinin kimyevi gübre satışlarına da yansırken, 2002 yılında 715 bin ton olan gübre satış miktarı bu zamana kadarki en yüksek seviyesine ulaşarak 2020 yılında 1 milyon 458 bin tona çıktı. Önümüzdeki yıllarda da sözleşmeli üretim ile üretilen ürün miktarının arttırılması ve model üretim projesi dahilinde çiftçilere sunulan danışmanlık hizmetlerinin yansımasının olumlu sonuçlarının görülmesi bekleniyor.

 

Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   


  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

tariminsesi.com | Kurumsal Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
tariminsesi.com © Copyright 2013-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA