ANASAYFA   HABER ARŞİVİ   TARIMSAL HABER   BİTKİSEL ÜRETİM   GIDA   HAYVANSAL ÜRETİM   TEKNOLOJİ   EKONOMİ   ETKİNLİKLER
 

image Deniz Tuncay AKKAPILI

TARIM: STRATEJİK VE YAŞAMSAL

Stratejik ve yaşamsal … Tarım’ın Sesi yayın hayatına başladı. İzlediğiniz bu haber sitesi tüm Türkiye’den tarım haberlerini, yorumlarını, tarımla ilgili her türlü görüş, öneri ve gelişmeyi anlık olarak sizlere ulaştıracak. Türkiye tarımda çok çok ileride olması gerekirken bazı noktalarda emekliyor. ( sürünüyor demek ayıp! ). Oysa gerek çalışma yaşamı, gerek ulusal büyüme ve gerekse de stratejik önemde olması nedeniyle tarım özenle korunup geliştirilmesi gereken bir sektör. Bir dünya. Tarımda da emperyalizm var. Tarım için de ülkeler birbirini tehdit ediyor, işgal ediyor. Edecek. Su savaşları kapıda denilirken, köken tarım. Su hayattır deriz, içmek için evet, ya yemek için, ya insanları beslemek için … Ama tarım o eski tarım değil. Tekniğiyle, yetiştiriciliğiyle, hasat ve pazarlamasıyla yeniliklerin, bilimin her an devrede olması gereken bir duyarlılık ve devamlılık gerektiriiyor … Tarım bilgiyi paylaşmayı, yaymayı, dayanışmayı da gerektiriyor. İnsanlık adına. Ama biliyoruz ki kazın ayağı böyle değil. Dedik ya emperyalizm sadece petrol, enerji için değil; bilhassa su için, buğday için, tarım ve arazileri için de geçerli … Petrol yenmez, içilmez ya!? Yazık ki gücü gücü yetene bir dünya … Bizler ülkemizde, bölgemizde, kentimizde tarımın büyümesi, tarım üreticileri başta olmak üzere bu sektörde yer alan tüm insan ve kurumların başarısı için çalışacak, bilgiyi yayacağız. Bazen de üreteceğiz! .. Tarımın Sesi; bir proje. Sadece bu haber sitesi ile değil; her alanda, her mecrada tarımın sesi olmak istiyoruz. Yapılanma aşamasındayız ve değerli dostlarımızla, üretmeye başladık. Yakında çok içerikli ve çeşitli yayınlarla, tarım’da içten, güçlü ve sinerji yaratan bir etki ile insanların karşısına çıkacağız … Amaç ne?.. Türkçe’de ( her dilde, nasılsa Atalar ırk, mezhep ayrımı yapmadan özlü sözler üretmiş ve bize emanet etmiş, iş ki yararlanalım!? ) pek güzel meseller var; amaç Üzüm yemek. Amaç üretmek, üretene destek!.. Tarımın Sesi; üretenin, yaşayanın, paylaşanın ve hep birlikte daha çok kazanalım diyen toplumcu bir anlayışın sesi olmak istiyor … Sesi ve Soluğu … Var mısınız diye sormam; Varsınız, var olunuz!.. Tanrı yokluğunuzu göstermesin!..
 
Yazı Tarihi : 08.05.2014 06:55:47 | Email : haber@tariminsesi.com | Okunma : 4253
 


         Yazarın Arşivi
 • TARIM: STRATEJİK VE YAŞAMSAL

 •   Yorumlar

   
  Adınız Soyadınız :

  Yorumunuz          :

   


   

   
   
   
   
   

   
  ANASAYFA    |    İLETİŞİM    |    KÜNYE   |    SIK KULLANILANLARA EKLE    |    GİZLİLİK İLKELERİ

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
  tariminsesi.com © Copyright 2013-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz.

  URA MEDYA